PAINTBALL

MIS ON PAINTBALL?

 

paintballi mängija

Paintball on aktiivne kaasakiskuv meeskonnamäng, mis sobib nii seiklusterohkeks sünnipäevaks, firma meeskonnatreeninguks vabas looduses, adrenaliinirohkeks poissmeestepeoks jne.

 

Mängu mängitakse spetsiaalse paintballi varustusega, kuhu kuulub paintballi relv ehk marker, mask, kaitseülikond, kaelakaitse ja kindad. Vastase tabamiseks kasutatakse želatiinkestaga värvipallikesi, mis tabamuse korral purunevad ja märklauale värvipleki jätavad.

 

Huvitavaid lahingukohti on Paintballitaksol pakkuda kõikjal Eestis, mängi Saaremaast Peipsini või Naissaarest Võru metsadeni. Olenevalt seltskonna suurusest, ürituse iseloomust ja asukohasoovist leiame teile sobiva metsalahingukoha, vana militaarbaasi vms huvitava lahingukoha ürituse läbiviimiseks. Samuti võite lahingukoha ka ise välja pakkuda!

 

FAKTE PAINTBALLIST

 

Paintball sai alguse 1980-ndatel, kui see arenes välja maharaiutavate puude ja kariloomade märgistamiseks mõeldud värvipüstolitest. Paintballi kui mängu loojateks ja esimesteks mängijateks peetakse börsimaaklerit, kirjanikku ja spordikaupade müüjat.

paintballi kuulid ja pallid

 

Kasutatava palli läbimõõt on 1,7cm ja kaal 3,2g. Kuul lendab tavaliselt kiirusega 300km/h.

 

Palli sisu on valmistatud vee, toiduvärvi ja mineraalõlide baasil, palli sisu ümbritseb ravimitele sarnaselt želatiinkapsel. Nii palli sisu kui kest on bioloogiliselt lagunevad ja hävinevad niiskuse käes täielikult.

 

Uuemad paintballi markerid tulistavad kuni 30-40 palli sekundis ja võivad maksta ka 20 000 EUR.

 

Paintballi algusaastail maksid kuulid umbes 5 EEK / tk (0,3 EUR / tk). Ka Eestis oli näiteks 2000. aastal kuuli hinnaks kuni 3 EEK / tk ja pika päeva peale kulutati kõigest 10-30 kuuli! Praegu maksavad keskmised kuulid 0,03-0,07 EUR / tk ja päeva peale kulutatakse keskmiselt 300-500 kuuli!

 

tüdrukud paintballis

Paintball on üks väheseid spordialasid, kus 12-aastane pojapoeg ja 60-aastane vanaisa võivad nagu võrdne võrdsega metsas rinda pista. Värvilahingud ei ole vaid meeste ala, maailmas on palju aktiivselt mängivaid naiskondi ja Eestiski on peetud paintballisarja „Naistekas“.

 

Maailma suurim iga-aastane paintballilahing on USA-s toimuv D-Day, kus osaleb 3500-4000 mängijat.

 

Ameerika kindlustusfirmade hinnangul on reeglitepärane paintballi mängimine vähem ohtlik kui näiteks jalgpall, tennis või golf.

 

Värvilahingud on laialt kasutusel jõustruktuuride eriüksuste treenimisel, turvafirmade ja politsei koolitamisel.

 

Paintball on ainuke meeskondlik ekstreemspordiala.

 

Täna tegeletakse alaga tõsiselt juba rohkem kui 120-s riigis. Paintball on jõudnud ka suurde Euroopa meediasse, nt Eurospordis on paintballil oma saade. Kes teab, kui suureks ja populaarseks värvilised lahingud tulevikus kasvavad, spekuleeritakse isegi sportliku paintballi võimalikku lisamist Olümpiamängude programmi! ;)