Mida paintballiks jalga panna?
Author By Paintballitakso
Category Paintball

Mida paintballi mänguks jalga panna?

 

Tihti küsitakse, mida selga või jalga panna ning tihti näeme ka ise väga huvitavaid jalavarjusid ;) Toome siinkohal välja mõned soovitused, mis võiks lahingute ajal kappi jätta ja mis sobiksid lahinguväljale.

Paintballitakso meeskonnal ei ole isiklikult huvitavate ja julgete jalanõude vastu mitte vähimatki, kuid paintballi üritustel peame me tagama mängijate turvalisuse ning sellest lähtuvalt ei sobi igasugused jalavarjud värvilahingutesse! Näiteks esineb suvisel ajal tihti plätusid või tütarlastel ilusaid kontsaga kingi, mida kandes on oht libiseda ja jalg liigesest välja väänata. Kuigi paintballi kuulides olev värv tuleb pestes enamikelt materjalidelt maha, on ebapraktilised erinevad kallid riidest või karvmaterjalist jalanõud, mida on raske hiljem puhastada. Kui muruplatsil on jalgpallijalanõud (putsad vms) väga hea haardumisega, siis paintballi mängitakse tihti linnakutes või mujal kõvakettaga platsidel, kus putsade tald enam ei pidurda ja nii võib vastupidiselt ohtlik olukord tekkida.

 

Paintballi mängimiseks sobivate jalanõude valimisel lähtu järgmistest näitajatest:

MUGAVUS
Pane jalga midagi mugavat! Mitmetunnine paintballi lahing ei ole õige aeg, kus proovida oma uusi jalanõusid ja testida, kas need hõõruvad jalad katki.

MAASTIK
Leia mängitavale pinnasele sobiv jalatsipaar! Uuri, kus mängitakse ja milline on sealne pinnas. Kui sa mängid kivisel maastikul, siis leia mugavad ja kerged kummist tallaga spordi- või matkajalanõud. Kui mängitakse märjal murul, siis ära kasuta siledatallalisi kingi vms, tald peab olema sügava mustriga, et tekiks haardumine. Näiteks jalgpallijalanõud peavad hästi märjal murul, kuid ei sobi kõvakattega maastikule. Kui on teada, et mängitakse endises sõjaväeosas, kus on tavaliselt palju ohtlikke jäätmeid (naelad jms), siis on hea kasutada tugevdatud tallaga jalanõusid või lisada jalanõu sisse plekist sisetallad.

ILMASTIK
Alati vaata enne aknast välja ja uuri ilmateadet! Kui väljas paugub pakane, siis lahtised jalanõud ei ole lumisteks lahinguteks kindlasti hea lahendus. Saju korral kasuta veekindlamaid jalanõusid, varu kuivad sokid ja võimalusel teine paar jalanõusid. Märjad või külmetavad jalad võivad väga lihtsalt päeva ära rikkuda :(

PÕLVED JA LIIGESED
Leia just OMA jalgadele sobivad jalavarjud! Kui sul on esinenud probleeme hüppeliigesega, kanna kõrgemaid jalanõusid, mis toetavad pahkluu piirkonda. Kui esineb valutavaid jalgu, lisa jalanõudesse pehmed sisetallad.

 

Ei ole halba ilma, on ebasobiv riietus, st uuri Paintballitaksolt väljaku kohta ja võta jalavarjud vastavalt!

Paintballitakso soovib turvalist ja lõbusat lahingut! ;)