PAINTBALL – KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED
Kui kaua paintballi mäng kestab?
Keskmine 15 kuni 20 mängijaga paintballiüritus kestab orienteeruvalt 2,5 kuni 3 tundi, mille jooksul jõuab Paintballitakso instruktor mängijad tehniliste detailide ning ohutusnõuetega kurssi viia ning seejärel peetakse 6-8 erineva ülesandega stsenaariumlahingut. Lahingute pikkus on seotud ka kulutatava laskemoona kogusega, mida tagasihoidliku mängustiili korral kulub umbes 100 palli tunnis.
Paintballitakso ehitab ürituse üles vastavalt kliendi soovidele ja ürituse iseloomule-eesmärkidele, st vajadusel saame lülitada selle programmi ka ainult 1h pikkuse vahepalana või viia läbi näiteks 24h pikkuse paintballi matka.
Kas paintballis on vanuselimiit?
Kuigi ükski Eesti seadus paintballi ei reguleeri, ei soovita Paintballitakso paintballi alla 12-aastastele noortele. Osaleda või mitte, see on iga lapsevanema ja noore enda otsustada, praktikas on läbi aegade lahingutest läbi käinud väga noori huvilisi, kuid siinkohal peab hindama iga noore füüsilist ja vaimset arengut individuaalselt. Teiste riikide näitel, kus vanusepiir on seadusega maha märgitud, jääb see keskmiselt 8 ja 12 eluaasta piiresse.
Mida peab paintballi mängule kaasa võtma?, mida selga panema?
Kui olete tellinud mängu, siis olenevalt paketist võivad varustuse artiklid erineda, vaadake täpsemalt teile saadetud pakkumisest.
Kui teil on paketis ka kaitsevormid, siis olenevalt ilmast võib vormi alla jätta veel ühe kihi mugavaid riideid (näiteks dressid vms). Kui te ei soovi kaitsevorme, siis soovitame valida käsivarsi ja jalgu katvad täispikad riided. Kasutada võiks vanemaid riideid, mida määrida ei karda. Jalga peaks panema midagi mugavat ja sportlikku, hästi sobivad matkajalanõud või kõrgemad hüppeliigese toega spordijalatsid.
Söögid-joogid kooskõlastage mängukorraldajaga (oleneb konkreetse mängukoha reeglitest). Soovitame janustele varuda joogivett!
Kas paintballi kuulist eralduv värv tuleb riietelt maha?
Värv on valmistatud toiduvärvi, taimeõli ja vee baasil ning enamikel juhtudel saab plekist juba sooja vee abil lahti. Riiete pesemisega ei tasu liiga kaua oodata, pange asjad kohe peale lahinguid pessu.
Kus te mänge korraldate?
Paintballitakso korraldab mänge kõikjal Eestis. Olenevalt kliendile sobivast asukohast leiame lähedalasuvatest võimalustest parima ja teeme vastavad broneeringud. Meil on pakkuda palju erinevaid endisi sõjaväeosi ja polügoone linnalahinguteks, huvitava maastikuga metsalahingukohti, spetsiaalselt paintballi jaoks ehitatud väljakuid jne. Samuti võib klient ka ise koha välja pakkuda ning meid külla kutsuda!
Millal te mänge korraldate?
Paintballitakso teenindab kliente 365 päeva aastas. Talvisel ajal on päikest vähem ja päevad lühemad, sellest tulenevalt peab sättima lahingud päevavalgusesse või valima mõne valgustatud väljakutest. Laupäevad ja pühadest vabad päevad on teiste nädalapäevadega võrreldes kuumemad, selleks ajaks peab mänge ja lahingukohti pikemalt ette broneerima.
Kui palju paintballi palle üks mängija keskmise ürituse käigus kasutab?
Ümmarguselt võib keskmise kokkuhoidliku lahingu kohta planeerida 100 palli ühes tunnis. St keskmise 3h pikkuse ürituse jooksul kulub ühel mängijal umbes 300 palli, kokkuhoidlikumad saavad hakkama 200 kuuliga ning agressiivsematel võib kuluda 500-1000 palli. See oleneb palju ka mänguväljaku tüübist, mängija agressiivsusest ja positsioonist väljakul ning muidugi ka rahalistest vahenditest.
Kui kaugele paintballi marker laseb?
Arvestades kuuli kaliibrit ja kaalu reageerib pall nii gravitatsioonile kui ka tuulele ning peale 30-40 meetrit hakkab see algsest ideaalkursist tasakesi kõrvale kalduma.
Kas ma saan kasutada prille koos paintballi maskiga?
Jah, tavalise raamiga prillid mahuvad paintballi maski alla. Kuna mõned vanema lahendusega prilliraamid on laiemad või ebastandartse kujuga ning prilliklaasidega on oht, et need kipuvad maski all uduseks minema, siis võimalusel soovitame kasutada kontaktläätsesid.
Kas paintball eeldab head füüsilist vormi?
Kindlasti mitte, kuid nii nagu igal sportlikul alal, tuleb see osade ülesannete täitmisel kasuks. Olenevalt stsenaariumist ja strateegiast on tark jagada hea sportliku vormiga mängijad kiirust nõudvate ülesannete peale ning tagasihoidlikumad pallurid tagaliinile või kaitsesse. Paintballitakso mängukorraldajad hindavad nii mängugrupi kui üksikute osalejate füüsilisi võimeid ning korrigeerivad mängu sellele, nii mängivad paintballi 12-aastased tüdrukud kui nende 60-70-aastased vanaisad!
Kas paintball on ohutu?
Paintballis nagu teistelgi ekstreemsetel spordialadel (lumelauasõit, rulluisutamine, bmx jne) on omad riskid, kuid kasutades nõuetekohast kaitsevarustust ning järgides ohutusreegleid ei kujuta paintball mängijatele mingisugust ohtu. Paintballitakso instruktorid on aastatepikkuse kogemuse ja treeninguga ning tagavad mängul kõikide mängijate turvalisuse.
Kas paintballitabamus teeb haiget?
Paintballi pall puruneb kokkupuutel objektiga ja olenevalt laskekaugusest ning konkreetsest tabamuse kohast, annab see tunda. Arvestades mängu käigus tekkivat adrenaliini ei ole see reeglina valus ja tihti avastab mängija tabamuse saanud kohad alles peale mängu. Üldiselt võib aga arvestada, et mängija lahkub väljakult mõne tabamuse kohti märgistava punaka-sinaka „maasikaga“. Suuremateks ohtudeks võib aga pidada ettevaatamatusest tulenevaid kukkumisi, kriimustusi jms.
Tuleme poissmeestepeo raames paintballi mängima, kas me tohime tarbida alkoholi?
EI! Alkoholijoobes või mängu ajal alkoholi tarbivad mängijad eemaldatakse mängust. Võimalusel soovitame paintballilahingud planeerida ürituse varasemasse ossa ja õlled võtta alles mängujärgse muljetamise kõrvale.
Kas ilmastikuolud mõjutavad mängu toimumist?
Ei, meie varustus toimib aastaringselt ja iga ilmaga. Märja või külmema ilma korral palume riietuda vastavalt ja võtta kõrvale termos sooja joogiga. Vajadusel loome baasi sooja ja kuiva kohta ning lahingud ja adrenaliin hoiab mängijad soojas!
Kui pikalt peab mängu ette broneerima?
Olenevalt kuupäevast ja soovitud lahingukohast on turvaline oma soovist teada anda kahenädalase (või vähemalt nädalase) varuga. Tihti saame teenindada ka paaripäevase varuga või vahel isegi ainult paaritunnise etteteatamisega, kuid see sõltub konkreetsest olukorrast ja seda garanteerida ei saa.
Mida sisaldab instruktori teenus?
Paintballitakso instruktor toob varustused mängukohta ja valmistab mängukoha stsenaariumiteks ette. Mängijate saabudes viib läbi tehnilise instruktaaži, tutvustab ohutusnõudeid ning algavaid mänge. Instruktor viib läbi mängud-stsenaariumid ning on ürituse vältel nii mängu kohtunikuks kui varustuse tehniliseks toeks. Instruktor teeb mängudes pilte, mille kohta saadetakse osalejatele peale üritust internetti laetud album.
Kuidas üks tavaline paintballiüritus välja näeb?
Üritus algab mängijate saabumisega lahinguväljale, kus juba varem ettevalmistustega alustanud Paintballitakso instruktor seltskonda tervitab. Edasi liigutakse riietumise ja seejärel instruktaaži juurde. Kui ohutusnõuded ja varustuse tööpõhimõtted on kõigile selged, jagatakse osalejad meeskondadeks. Nüüd tutvustab instruktor mängijatele mängureegleid ja mängitavaid stsenaariumeid, kui küsimusi ei ole, siis liigutakse positsioonidele ja läheb tulistamiseks. Instruktor koordineerib kogu ürituse vältel lahinguid, tegeleb tehniliste küsimustega, laeb õhku, jagab palle jms lisasid, teeb mängudest-mängijatest pilte jne. Pärast lahingute lõppu komplekteerib varustused, koristab mänguväljaku ning tagastab varustused baasi.
Reeglina peetakse 5-6 erinevate ülesannetega 15-30 minuti pikkust lahingut. Ürituse pikkus oleneb kliendi soovist laskemoona kogusest, keskmine üritus kestab 3-4h.